Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru stała się nieodłączną częścią polskiego świata mody. Co roku jej słuchacze rywalizują o laury w czasie Cracow Fashion Awards najlepsi wygrywają prestiżowe nagrody i międzynarodowe staże. Absolwenci SAPU regularnie osiągają sukcesy, a szkoła zdobyła renomę w Europie, współpracując z uczelniami zajmującymi się modą m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii czy Niemczech. Dzięki temu najlepsi słuchacze SAPU mogą liczyć na międzynarodowe wyjazdy, zarówno na zagraniczne uczelnie, jak i do firm związanych z modą w Polsce i Europie. Liczna grupa absolwentów SAPU pracuje lub pracowała w takich firmach jak:RESERVED, CROPP, HOUSE, VISTULA, BYTOM, RAVEL, ROYAL COLLECTION, ORSAY, SOLAR, RYŁKO. Szkoła słynie ze szlifowania modowych talentów. Od 1994 r. wykształciła ponad 1500 projektantów mody. Jej mury opuszczało wiele uznanych już nazwisk w świecie mody. To m.in. Karolina Pięch – obecnie projektantka w zespole Balenciaga w Paryżu, Gilbert Lach (współtwórca marki BOHOBOCO), Monika Ptaszek, Filip Roth, Anna Pirowska (wcześniej Zemełka&Pirowska, teraz DRESSAP), Iga Szuchiewicz (Malgrau), Łucja Wojtala, Pat Guzik, Aneta Zielińska, Anna Dudzińska (DUD.ZIN.SKA), Monika Błotnicka, Agnieszka Tokarska, Michał Wójciak, Anka Letycja Walicka, Jakub Ziemirski, Ewelina Kosmal, Natasza Dziewit (Kiss The Frog), Monika Jaworska czy Łukasz Stachowicz. Słuchacze i absolwenci szkoły wygrywali prestiżowe konkursy, w tym Złotą Nitkę, Habitus Baltija, Off Fashion, Premium Young Designers Award Berlin, zdobywali też nagrody w czasie Warsaw Fashion Street, Oskarów Fashion czy Srebrnej Pętelki. SAPU otrzymała nagrody dla najlepszej szkoły honorową Złotą Nitkę (2010) oraz dwukrotnie na Habitus Baltija (2012 i 2009). To najlepiej świadczy o wysokiej jakości programu, który oferuje słuchaczom. Autorski program szkoły projektowania ubioru został skonstruowany w oparciu o doświadczenia znanych projektantów mody oraz skonsultowany z pedagogami najlepszych uczelni projektowania mody w Europie. Program, który realizuje się w SAPU, jest obecnie w pewnym zakresie powielany przez większość nowych polskich szkół projektowania ubioru, gdzie zresztą często uczą lub uczyli absolwenci SAPU.
Wykładowcami SAPU są specjaliści. To czynni zawodowo projektanci mody, technolodzy i konstruktorzy ubioru, będący współautorami sukcesu wielu firm w Polsce. Zajęcia plastyczne prowadzone są natomiast przez profesorów wyższych uczelni artystycznych. Dzięki temu słuchacze mogą dowiedzieć się, jak tworzyć modę zarówno z teoretycznej, jak i praktycznej strony. Co roku program podlega modyfikacjom, jest dostosowywany do aktualnych wymogów branży i rynku zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wśród wykładowców SAPU znajdziemy m.in. projektantów Jerzego Antkowiaka, Wojciecha Bednarza (główny projektant marki Vistula) czy Monikę Onoszko, a także Carol Morgan (wykładowca Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie), Dorotę Wróblewską (Sophisti), krytyka mody Michała Zaczyńskiego czy Marcina Dąbrowskiego (stylista gwiazd, bloger). Szkoła otwiera się także na zagranicznych studentów. regularnie rozwijany jest program zajęć prowadzonych w języku angielskim, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród obcokrajowców, często z sąsiadujących z Polską krajów, m.in. z Ukrainy, Słowacji czy Litwy.
Szkołę założyli i prowadzą Joanna oraz Jerzy Gaweł dyrektorzy SAPU. “Fashion Magazine” zaliczył ich do prestiżowego grona “50 najważniejszych postaci polskiej mody”. Jerzy uczy fotografii, natomiast Joanna dba o to, by wyznaczała nowe standardy nauczania. Razem podejmują decyzje i wspólnie dbają o to, by szkoła stale się rozwijała. A także by rozwijała kolejne pokolenia projektantów mody.