Lokalnych mikroprzedsiębiorców nadal można wspierać, wpłacając zaliczkę za usługę wykonaną w przyszłości. Firmy mogą także skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i webinariów biznesowych. Kampania „Nie pozwolę ci się zamknąć” oraz projekt #SolidarnizBiznesem Krajowej Izby Gospodarczej zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.
Od Pomorza po Śląsk, od salonów kosmetycznych po serwisy samochodowe – lokalni przedsiębiorcy włączają się w akcję „Nie pozwolę ci się zamknąć” zainicjowaną przez KIG i zachęcają swoich klientów do wpłat zaliczek na usługi wykonane w przyszłości. Zdarza się też, że dodają w prezencie bonusy od siebie. Akcja „Nie pozwolę ci się zamknąć” spotkała się z pozytywnym odbiorem przedsiębiorców, władz oraz mieszkańców miast i mediów.
– Celem KIG od 30 lat działalności jest m.in. wspieranie przedsiębiorczości i działalności firm w Polsce. W obecnej szczególnej sytuacji wywołanej przez Covid-19 każdego dnia ekonomiści przekazują nam niezbyt optymistyczne prognozy, wiele firm, zwłaszcza małych jest zagrożonych. Dzięki tej akcji oraz projektowi #SolidarnizBiznesem możemy być blisko przedsiębiorców i odpowiedzieć na ich potrzeby. To dla nas wyróżnienie, że te działania swoim patronatem honorowym objęło Ministerstwo Rozwoju – podkreśla Ewa Janus-Khouri, Dyrektor Zarządzająca Centrum Kreatywności Targowa, p.o. Dyrektora Biura Komunikacji Krajowej Izby Gospodarczej.
Cały czas można dołączyć do akcji. Wystarczy zapoznać się z regulaminem, udostępnić materiały graficzne ze strony KIG https://kig.pl/nie-pozwole-ci-sie-zamknac/, a posty otagować #niepozwolecisiezamknac. „Nie pozwolę ci się zamknąć” opiera się na wzajemnym zaufaniu i kontakcie klienta i mikroprzedsiębiorcy. KIG nie pośredniczy w tej relacji.
Akcja jest monitorowana pro bono przez Instytut Monitorowania Mediów (IMM).
#SolidarnizBiznesem i jeszcze więcej działań dla przedsiębiorców
Akcja „Nie pozwolę ci się zamknąć” odbywa się w ramach projektu #SolidarnizBiznesem, w którym KIG realizuje jeszcze więcej działań skierowanych do przedsiębiorców, a także podejmuje szeroko zakrojoną aktywność doradczą, merytoryczną. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z bezpłatnych alertów prawnych przygotowanych przez Kancelarię WKB Lawyers, obejmujących cykl artykułów na temat m.in. zamówień publicznych, zatrudnienia pracowników, RODO. KIG objęła patronatem w ramach #SolidarnizBiznesem portal pytajeksperta.pl – gdzie regularnie odbywają się kameralne webinaria na temat kwestii prawnych, transformacji cyfrowej czy podatków. #SolidarnizBiznesem to także patronat nad akcją „Jesteśmy razem. Pomagamy”, w ramach której firmy współpracują, aby jak najlepiej i najszerzej pomóc polskim szpitalom i medykom. Z KIG siły łączy także inicjatywa wspieramlokalnie.pl – platforma pozwalająca na zakup voucheru u lokalnego przedsiębiorcy.
Działania skierowane do przedsiębiorców realizowane od marca przez Krajową Izbę Gospodarczą zostały wyróżnione w 44. kwartalnym Raporcie CSR przygotowanym przez Gazetę Finansową.
Działania dla przedsiębiorców w ramach partnerstwa wspierają: Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Sąd Arbitrażowy KIG, WKB Lawyers, Sołtysiński, Kawecki, Szlęzak, Destrier, Warszawska Organizacja Turystyczna, Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna, Davines oraz Instytut Monitorowania Mediów (IMM).
Kampania „Nie pozwolę ci się zamknąć” oraz projekt #SolidarnizBiznesem zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.
Dodatkowe informacje: https://kig.pl/solidrnizbiznesem/