Gigant rynku odzieży sportowej, marka Adidas, ogłosił dołączenie do globalnej kampanii Sklepy Wolne od Futer (ang. Fur Free Retailer). Adidas obecnie nie sprzedaje produktów ze zwierzęcych futer, jednak dzisiejsza deklaracja jasno pokazuje stanowisko firmy w kwestii troski o dobrostan zwierząt i jest potwierdzeniem, że nigdy nie znajdziemy naturalnych futer w jej kolekcjach.
Jako jedna z największych sportowych marek odzieżowych na świecie, Adidas przeciera drogę dla innych firm, prezentując możliwości wprowadzania rozwiązań przyjaznym zwierzętom. Stowarzyszenie Otwarte Klatki, razem z koalicją Fur Free Alliance, mają przyjemność powitać markę Adidas jako tysiąc pięćsetną firmę, która dołączyła do kampanii Sklepy Wolne od Futer i promuje troskę o dobrostan zwierząt.
Adidas jest liderem w temacie zrównoważonego rozwoju we wszystkich obszarach oferty swoich produktów, oraz w całej swojej działalności biznesowej. Już od 2018 roku pozyskujemy bawełnę z bardziej zrównoważonych źródeł, od 2024 będziemy używać wyłącznie poliestru z recyklingu, a w tym roku wprowadzimy na rynek pierwsze buty do biegania, które będą mogły być poddane recyklingowi. Równocześnie, rośnie liczba wegańskich produktów z trzema paskami; od zeszłego roku, na przykład, popularne tenisówki Stan Smith oraz Superstar są dostępne w wersjach wegańskich. Trwała rezygnacja z futra podkreśla nasze zaangażowanie w poszukiwanie i rozwój ekologicznych materiałów – mówi Frank Henke, Starszy Wiceprezydent Zrównoważonego Rozwoju Adidasa.
– Dołączając do kampanii Sklepy Wolne Od Futer Adidas zobowiązuje się do tworzenia przyszłości bez futer. To jasny sygnał, że firma wykazuje się społeczną odpowiedzialnością i ma na uwadze dobrostan zwierząt – mówi Agnieszka Rolnik, koordynatorka polskiej edycji Sklepów Wolnych Od Futer – Cieszy nas również fakt, że Adidas stale poszerza gamę swoich wegańskich produktów. Gratulujemy firmie Adidas dołączenia do programu, będąc tym samym 1500 firmą, która deklaruje przyszłość mody bez cierpienia zwierząt – dodaje Rolnik.
Zobowiązanie firmy adidas jest kamieniem milowym dla Sklepów Wolnych od Futer. Kampania prowadzona jest w ponad dwudziestu pięciu państwach na całym świecie i opiera się na wprowadzaniu strategii oraz zasad wolnych od futra przez światowe marki modowe, takie jak Prada, Gucci, Zara, H&M oraz wiele innych.
Wraz z rosnącymi obawami dotyczącymi dobrostanu zwierząt, ruch przeciw futrom przybiera na sile na całym świecie. W ostatnich latach, ponad 12 europejskich krajów, w tym Norwegia, Belgia, oraz Holandia, wprowadziły zakaz produkcji futer, a stan Kalifornia w USA zakazał ich sprzedaży.