W niewielkim, ale klimatycznym wnętrzu na Bożego Ciała 10, wielbiciele mody i szycia mogli szyć, konstruować formy, szydełkować, wysłuchać ciekawych wykładów, a na koniec obejrzeć pokaz mody.
W części teoretycznej, profesjonalną wiedzą podzieliła się specjalistka od trendów Karolina Kosyna (www warsztatblog.pl i www.42.up.pl), która wyczerpująco opowiedziała o trendbookach i zdradziła co będzie modne na wiosnę 2015 roku. Joanna Alwarez, magister inżynier włókiennik, przybliżyła zagadnienia z zakresu materiałoznawstwa, Zunka Cichos (www. baboshka.pl), projektantka i abasadorka Etsy na Polskę zachęcała twórców do prezentowania i sprzedawania swoich prac na tym międzynarodowym portalu handmade, a filmowiec Edward Smyła (www.customcreated.pl) wprowadził widzów w magiczny świat krótkich form filmowych jakie składają się na Content Marketing.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się praktyczne warsztaty. Podczas Nocy Szydełka uczestnicy poznali fascynatów tej techniki : Ewę Ciesielską, Anię Protas (www.protasfashion.blogspot.com) i szydełkującego blogera Maćka Potepę (www.recznik.in), którzy zaprezentowali na żywo swoje umiejętności i swoje dzieła. Noc Szycia zaowocowała fantastycznymi strojami, które uczestniczki uszyły ze starych męskich koszul, a w trakcie Nocy Konstrukcji, poprowadzonej przez charyzmatyczną Ewę Bujak, jedną z najlepszych konstruktorek odzieży w Polsce, uczestniczki stworzyły spersonalizowane formy na dzianinową bluzkę.
W ciepły wieczór ostatniej soboty marca właścicielki Slow Fashion Cafe, projektantki Monika Szumińska-Nemeth i Katarzyna Stypulska-Trybulec zaprezentowały swoją najnowszą kolekcje, „Projekt sukienka”, na którą składają się proste, ale efektowne sukienki, które można będzie uszyć na jednodniowych warsztatach w kawiarni. Dodatkową atrakcją był pokaz eleganckiej kolekcji Anny Gawor i odważnej, oryginalnej kolekcji „Warszawskie tempo”, autorstwa tegorocznej absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Pauliny Stefani Bżdzikot. Punktem kulminacyjnym wieczoru była prezentacja strojów uszytych przez kursantki na warsztatach w Slow Fashion Cafe, szczególny aplauz otrzymała moda dziecięca. Osoby, które przypadkiem znalazły się na ulicy Bożego Ciała, z zaciekawieniem przyglądały się modelkom, które wyszły z kawiarni, przemaszerowały na drugą stronę ulicy, gdzie dzięki uprzejmości restauracji Cyklop, zaprezentowały wszystkie stroje wieczoru tym gościom, którzy nie zmieścili się w Slow Fashion Cafe. Pokaz stylizowała ekipa Gosha Team (GOShA Stylizacje Metamorfozy Szkolenia), a oryginalne, niepowtarzalne fryzury, specjalnie na to wydarzenie, stworzyła Mistrzyni Fryzjerstwa, Bogusłąwa Chmiest wraz z ekipą Chmiest Academy Of Hair Design. Kreacje uzupełniały buty krakowskiej firmy Zebra.
Duża frekwencja podczas wszystkich wymienionych wydarzeń udowodniła, że naszemu miastu jest potrzebny Fashion Week, a Krakowianie i Goście kochają modę i chcą się w nią aktywnie angażować.