• Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Strona główna
  • Strony partnerskie
Brak wyników
Zobacz wszystkie
  • Login
Świat Butów
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Biznes
  • Buty
  • Galanteria i dodatki
  • Moda
    • Biżuteria
    • Trendy
  • W numerze
  • Sklep
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Biznes
  • Buty
  • Galanteria i dodatki
  • Moda
    • Biżuteria
    • Trendy
  • W numerze
  • Sklep
Brak wyników
Zobacz wszystkie
Świat Butów
Brak wyników
Zobacz wszystkie
Home Aktualności

Wywiad. Krok do przodu − bliżej klienta. Perspektywy i plany Euro Shoes

przez Joanna Banakiewicz-Brzozowska
13 września 2019
w Aktualności, Biznes
Reading Time: 9min czytania
A A
Wywiad. Krok do przodu − bliżej klienta. Perspektywy i plany Euro Shoes

Międzynarodowe Targi Obuwia Euro Shoes Premiere Collection to ważne wydarzenie w branży obuwniczej. Targi przyciągają nie tylko wystawców do prezentacji nowych kolekcji, ale również kupców. Każda wystawa to święto, komunikacja, ciekawe nowe kontakty, nieoczekiwane spotkania. Gwarantujemy to na każdym z naszych wydarzeń – mówi Yan Belaev, organizator Euro Shoes.

Joanna Banakiewicz-Brzozowska: Euro Shoes Premiere Collection to największa międzynarodowa impreza wystawiennicza w branży obuwniczej wśród profesjonalistów, organizowana na terenie Federacji Rosyjskiej. Proszę powiedzieć, jakim zainteresowaniem cieszyła się ubiegła edycja tych targów, która odbyła się w lutym tego roku?

Yan Belaev: Euro Shoes od początku swojego istnienia, tj. od sierpnia 2008 r., cieszy się dużym zainteresowaniem wśród profesjonalistów z rosyjskich i zagranicznych rynków obuwniczych. Faktem jest, że wystawa powstała na prośbę rosyjskiego rynku obuwniczego. W 2008 r. zapotrzebowanie na takie wydarzenie było dość duże. Odrzucając fałszywą skromność, nie bez naszych wysiłków, zainteresowanie targami trwa nieprzerwanie.

J.B.-B.: W wystawie biorą udział producenci i dystrybutorzy obuwia z całego świata. Który kraj jest najbardziej reprezentowany na Euro Shoes?

Y.B.: Najczęściej swoje kolekcje prezentują producenci z Niemiec, Hiszpanii i Rosji. W ostatnich 3 sezonach doganiają producentów obuwia i galanterii skórzanej z Turcji. Mamy też wystawców z: Austrii, Brazylii, Niemiec, Grecji, Włoch, Hiszpanii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, a także USA, Finlandii, Francji, Chorwacji, Szwecji.

J.B.-B.: Przed nami kolejna edycja tego międzynarodowego wydarzenia. W jakiej formule zostaną one tym razem zorganizowane?

Y.B.: Mamy niewątpliwie imprezę B2B. Od pierwszej wystawy staraliśmy się stworzyć maksymalną atmosferę pracy. Z biegiem czasu, w celu zwiększenia komfortu pracy, wprowadziliśmy kilka dodatkowych usług, takich jak: transfery z/do hotelu, catering dla uczestników i tereny rekreacyjne dla gości itp. Skuteczna praca powinna odbywać się w najbardziej komfortowych warunkach.

J.B.-B.: Jakie marki potwierdziły już swoją obecność na wystawie w sierpniu?

Y.B.: Wszystkie główne marki są z nami od ponad 10 lat organizowania wystaw. Naszymi stałymi uczestnikami są firmy z Turcji i Hiszpanii, które przyjeżdżają do nas w ramach współpracy ze stowarzyszeniami oraz izbami handlowymi i przemysłowymi tych krajów. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy rozwijać podobne relacje z polskimi markami.

J.B.-B.: Ilu gości spodziewają się Państwo tego lata?

Y.B.: Frekwencja odwiedzających utrzymuje się na stabilnym poziomie. Odwiedza nas około 6000 profesjonalnych kupców z Rosji i krajów WNP.

J.B.-B.: Jako organizatorzy jesteście znani z osobistego zapraszania firm na tę imprezę wystawienniczą. Wiem, że Pan wiele podróżuje wraz z przedstawicielami firmy do różnych krajów, aby zwiększyć liczbę wystawców z różnych części Europy i nie tylko. Jakich nowych wystawców spodziewacie się na targach w sierpniu?

Y.B.: Tak, to prawda. Odwiedzamy wiele, prawie wszystkie znaczące projekty wystawiennicze w Europie i poza nią. Czekamy na kilka nowych włoskich i tureckich marek. Są już aplikacje z dwóch nowych polskich firm, co nas bardzo cieszy.

J.B.-B.: Poprzednia edycja była wyjątkowym wydarzeniem w związku z rocznicą wystawy. Co obiecuje tegoroczny pokaz letni? Czego mogą oczekiwać uczestnicy i kupujący?

Y.B.: Ostatnia letnia sesja była naszą rocznicą. Wystawa ma 10 lat i nie mogliśmy nie wspomnieć o tym wydarzeniu. Tego lata nie planujemy wydarzeń na taką skalę. Ale w każdym razie każda wystawa to święto, komunikacja, ciekawe nowe kontakty, nieoczekiwane spotkania. Gwarantujemy to na każdym z naszych wydarzeń.

J.B.-B.: Jaka jest teraz sytuacja na rosyjskim rynku obuwia? Czy producenci obuwia zmagają się z jakimiś problemami?

Y.B.: W Rosji, podobnie jak na innych rynkach europejskich, sytuacja jest bardzo niejednoznaczna. Oczywiście walka konkurencyjna w takich warunkach nasila się, ale jest w tym wystarczająco dużo pozytywnych momentów − słabe, niezbyt wysokiej jakości marki opuszczają rynek.

J.B.-B.: Jaka jest dzisiaj struktura handlu w Rosji?

Y.B.: Dziś w Rosji istnieją wszystkie kanały sprzedaży: hurtowy, w tym mały, dystrybucyjny, detaliczny (duży − sieć, średni i mały detal). Według Rosstata w 2017 r. w handlu detalicznym w Rosji było 350,1 tys. firm.

Rynek detaliczny obuwia jest dynamicznie rozwijający się i zmienny. Liderami rynku są rosyjskie sieci Kari, Zenden, duński ECCO (dane z RBK Badanie rynków). Jednak według szacunków agencji doradczej Dear Progress, Sportmaster Group of Companies jest już na drugim miejscu z udziałem w rynku na poziomie 2,7% (której RBK Badanie rynków nie uwzględnia w swojej ocenie), na trzecim Zenden − 2,5%, a następnie Obuv Rossii Group of Companies z udziałem 1,3%. Udział 10 największych sieci to tylko 15% krajowego rynku detalicznego.

Do największych importerów obuwia w Rosji należą: Detsky Mir, Sportmaster, Auchan. Wielkość importu detalicznych firm odzieżowych Inditex (marki Zara, Bershka, Massimo Dutti, Pull & Bear, Stradivarius), H&M, LLP SA (Cropp, House, Mohito, Sinsay, Reserved) wzrasta − według Federalnej Służby Celnej Rosji. Wszystkie wymienione firmy sprzedają nie tylko ubrania, ale także buty i akcesoria.

Według Discovery Research Group, wielkość rynku obuwia w Rosji w 2018 r. wzrosła o 4% i przekroczyła 1,4 bln rubli w stosunku do 2017 r. (wielkość produkcji plus import, bez eksportu).
Z importu najbardziej popularne i najlepiej sprzedające się buty w Rosji to niemieckie, włoskie, chińskie.

J.B.-B.: Jaki jest dziś klient rosyjskich sklepów obuwniczych? Czy jest bardziej online czy offline? Czego oczekuje?

Y.B.: Dzisiejszy klient zaczął oszczędzać i liczyć pieniądze, jest bardzo wymagający, dobrze rozumie, czego potrzebuje − jaką jakość i za jaką cenę. Kobiety wciąż kupują więcej butów, ale segment męskiej odzieży i obuwia w ostatnich latach dynamicznie się rozwija (ten trend jest typowy dla całego świata), mężczyźni zaczęli bardziej kochać siebie i kupować nowe ubrania, stali się bardziej modni i wymagający w ubraniach i butach.

Internet szybko się rozwija, ale jak dotąd jego udział nie wyprzedził sprzedaży offline. W sklepach internetowych i na platformach rynkowych Rosjanie chętnie kupują ubrania i buty, większość z nich to młodzi ludzie.

Detaliści są zmuszeni do aktywnego rozwijania modelu sprzedaży omnichannel, dostarczania różnych usług w zakresie dostawy, płatności, dopasowania itp., ale tak, aby klienci mieli możliwość zakupu ulubionego modelu w odpowiednim rozmiarze − online lub offline.
Obsługa sklepów powinna stać się zorientowana na klienta, z indywidualnym podejściem, co już się dzieje. Na pewno sprzedaż online będzie nadal rosła.

J.B.-B.: Handel internetowy w Rosji rośnie ze względu na liczbę zamówień, ale średnia kontrola spada.
Y.B.: Każdego roku rośnie rynek handlu online: 5 lat temu wzrósł o 100 mld rubli rocznie, w 2018 r. wzrósł o 185 mld. Przy istniejących tendencjach utrzymywanych do 2023 r. rynek ten wzrośnie ponad 2-krotnie do 2,4 bln. rubli, przy średniej rocznej stopie wzrostu 16% (2019−2023).

J.B.-B.: Czy polskie buty nadal są ważnym produktem skórzanym w Rosji? Jak postrzegana jest polska produkcja obuwia przez rosyjskich konsumentów?

Y.B.: Niestety, dziś polskie marki są słabo reprezentowane na rosyjskim rynku obuwniczym. Oczywiście rosyjscy konsumenci słyszeli o dobrej jakości polskich butów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Polacy są Słowianami, geometria polskich stóp jest podobna do rosyjskich. Polskie buty są wygodne dla naszych mężczyzn i kobiet. Uważam, że polscy producenci powinni aktywniej podbijać rynek rosyjski.

J.B.-B.: W wymianie handlowej między Polską a Rosją w sektorze obuwia nadal obowiązują surowe wymagania, certyfikaty itp.?

Y.B.: Ponieważ obuwie może mieć bezpośredni wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo osoby, konieczne jest uzyskanie certyfikatu lub deklaracji w celu jego legalnej produkcji i sprzedaży. Oznacza to, że certyfikacja / deklaracja dla wszystkich typów tych produktów jest obowiązkowa. Od lutego 2020 r. rosyjski rząd wprowadzi obowiązkowe rozdrabnianie wszystkich butów importowanych do Rosji. Doprowadzi to do uproszczenia importu i odprawy celnej obuwia, a także do „wybielenia” rosyjskiego rynku obuwia i stworzenia zdrowego środowiska konkurencyjnego.

J.B.-B.: W ostatniej edycji Euro Shoes uczestniczyły polskie firmy. Producent obuwia Ryłko jest stałym uczestnikiem tych wystaw. W maju dyrektor targów Euro Shoes Anastasia Kornilyeva i Anna Vasilevskaya odwiedziły Polskę, uczestnicząc w wystawie „Dni Obuwia”. Jakie wrażenia przywiozły do Moskwy po wizycie u polskich producentów?

Y.B.: To było ciekawe doświadczenie, pełne pozytywnych wrażeń. Pomimo tego, że formuła Dni Obuwia nie jest nam dobrze znana i czas trwania wystawy jest bardzo krótki, Anna i Anastasia były mile zaskoczone liczbą odwiedzających i bardzo dobrą atmosferą pracy. Mamy nadzieję, że Dniom Obuwia będzie dalej towarzyszyć sukces.

J.B.-B.: Bardzo dziękuję za rozmowę. Życzę powodzenia odwiedzającym i gościom na letniej edycji wystawy Euro Shoes oraz dobrej passy we współpracy z polskimi producentami obuwia.
Do zobaczenia w Moskwie!

Według Discovery Research Group, wielkość rynku obuwia w Rosji w 2018 r. wzrośnie o 4% i przekroczy 1,4 bln rubli w stosunku do 2017 r. (wielkość produkcji plus import, bez eksportu).
Z importu najbardziej popularne i najlepiej sprzedające się buty w Rosji to niemieckie, włoskie, chińskie.

Każdego roku rośnie rynek handlu online: 5 lat temu wzrósł o 100 mld rubli rocznie, w 2018 r. wzrósł o 185 mld. Przy istniejących tendencjach, utrzymywanych do 2023 r., rynek ten wzrośnie ponad 2-krotnie do 2,4 bln. rubli przy średniej rocznej stopie wzrostu 16% (2019−2023).
Na wystawie Euro Shoes Premiere Collection swoje kolekcje najczęściej prezentują producenci z Niemiec, Hiszpanii, Rosji. W ostatnich trzech sezonach doganiają producentów obuwia i galanterii skórzanej z Turcji. W targach uczestniczą również firmy z: Austrii, Brazylii, Niemiec, Grecji, Włoch, Hiszpanii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, a także USA, Finlandii, Francji, Chorwacji, Szwecji.

Tagi: anna vasilevskayaaustriaBrazyliachorwacjaDni obuwiadystrybutorEksportEuro ShoesEuro Shoes Premiere CollectionFinlandiafrancjagalanteriagrecjaHandelhiszpaniaOmnichannelplanPortugaliaprodukcjareservedRosjaryłkoSzwecjaTargiTendencjatrendwłochWystawawywiad
Joanna Banakiewicz-Brzozowska

Joanna Banakiewicz-Brzozowska

Redaktor naczelna magazynu Świata Butów

„Skóra miękka jak rękawiczka” – to moje ulubione powiedzenie, ale także wrażenie, jakie często towarzyszy mi, obracając się w „Świecie Butów”. A „kręcę się” tu już 20 lat. Jednak szybko zmieniająca się moda, innowacje technologiczne i pogoń za nowymi trendami na rynku obuwniczym sprawiły, że prawie tego nie zauważyłam. Buty to moja fascynacja! Z nimi czuję się komfortowo i nigdy się nie nudzę. Uwielbiam modę obuwniczą i szanuję warsztat szewski ‒ sztukę rzemiosła szewskiego. Jestem pełna podziwu dla twórców obuwia. Plastyczna estetyka nie wystarczy, aby buty sprawiały prawdziwą frajdę. W butach lubię… ludzi ‒ tych, którzy je tworzą i tych, którzy nie boją się ekstrawaganckich wzorów. W butach lubię… jeździć na rowerze i odkrywać świat poprzez podróże – te małe i duże, w znane i nieznane. Buty lubię różne ‒ świat butów zawsze jest pełen różnorodności, a ja próbuję dotrzymać mu kroku.

PowiązaneWpisy

Od małej firmy do dostawcy NATO: Wojas świętuje 35-lecie z przychodem ponad 400 mln zł
Aktualności

Od małej firmy do dostawcy NATO: Wojas świętuje 35-lecie z przychodem ponad 400 mln zł

5 maja 2025

Rok 2025 jest ważny dla polskiej marki Wojas, która z okazji jubileuszu 35-lecia może pochwalić się wzrostem sprzedaży detalicznej o 5% rok do roku, osiągając ponad 400 mln zł przychodu. Produkcja samego...

Więcej
Ecommerce jest trudny? Zdobądź wiedzę, która pozwoli Ci działać jak profesjonalista
Aktualności

Ecommerce jest trudny? Zdobądź wiedzę, która pozwoli Ci działać jak profesjonalista

23 kwietnia 2025

Właściciele małych e-sklepów wiedzą jedno: tu nie ma miejsca na marnowanie środków. Każda złotówka musi przynosić zwrot. Każda decyzja musi mieć sens. A wiedza, która pozwala te decyzje podejmować, często kosztuje tyle,...

Więcej
Obuwie softshell: funkcjonalność i zastosowanie w różnych warunkach
Aktualności

Obuwie softshell: funkcjonalność i zastosowanie w różnych warunkach

23 grudnia 2024

Obuwie to nieodłączny element naszego codziennego życia, który pełni nie tylko funkcję ochronną, ale także estetyczną. Wybór odpowiednich butów może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie i komfort podczas różnych aktywności. W ostatnich...

Więcej
Brak wyników
Zobacz wszystkie

Kategorie

  • Aktualności
  • Biznes
  • Biżuteria
  • Buty
  • Galanteria i dodatki
  • Moda
  • Trendy
  • W numerze

Ostatnio dodane

Od małej firmy do dostawcy NATO: Wojas świętuje 35-lecie z przychodem ponad 400 mln zł

Od małej firmy do dostawcy NATO: Wojas świętuje 35-lecie z przychodem ponad 400 mln zł

5 maja 2025
Ecommerce jest trudny? Zdobądź wiedzę, która pozwoli Ci działać jak profesjonalista

Ecommerce jest trudny? Zdobądź wiedzę, która pozwoli Ci działać jak profesjonalista

23 kwietnia 2025
Obuwie softshell: funkcjonalność i zastosowanie w różnych warunkach

Obuwie softshell: funkcjonalność i zastosowanie w różnych warunkach

23 grudnia 2024

Z ulicy na wybieg – botki marki Wojas, które królują w jesiennych stylizacjach

31 sierpnia 2024
Piękna skóra przez cały rok – o tych zasadach pamiętaj!

Piękna skóra przez cały rok – o tych zasadach pamiętaj!

25 czerwca 2024
Żegnamy Kasię Ankikiel

Żegnamy Kasię Ankikiel

15 kwietnia 2024
  • Strona główna
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Strony partnerskie
+48 (22) 50 65 852
wspolpraca@swiatbutow.eu

© 2019 swiatbutow.eu, ul. St. Kierbedzia 4, 00-728 Warszawa, Polska,

Brak wyników
Zobacz wszystkie
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Biznes
  • Buty
  • Galanteria i dodatki
  • Moda
    • Biżuteria
    • Trendy
  • W numerze
  • Sklep

© 2019 swiatbutow.eu, ul. St. Kierbedzia 4, 00-728 Warszawa, Polska,

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Ta strona używa plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Odwiedź naszą Politykę prywatności i plików cookie .